Aktualności

ava_1

„Ava” zwycięskim filmem 4. edycji Scope100. Film, który dla polskich widzów wybrali sami widzowie.

„Ava” – jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów francuskich ostatnich lat – zwyciężyła 4. edycję projektu Scope, w którym to widzowie wybierają i polecają najlepsze filmy widzom. Scope100 to czwarta edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Dzięki widzom trzem pierwszych edycji na polskie ekrany trafiły filmy „Magical Girl” (2015), „Party Girl” (2015), „Blokada” (2016) oraz animacja „Czerwony Żółw” (2018) stworzona przez legendarne studio Ghibli.

Spośród pięciu filmów, które brały udział w 4. edycji europejskiego projektu stworzonego przez Gutek Film, uczestnicy wybrali najlepszy, który trafi do ogólnopolskiej dystrybucji. Jest nim „Ava” w reżyserii Léi Mysius – nagrodzona na MFF w Cannes 2017 (SACD Award, Palm Dog) zmysłowa opowieść o odkrywaniu własnej seksualności i wolności.

OPIS FILMU

„Ava” to opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza upalne lato w sennej atmosferze nad Atlantykiem. Kiedy niespodziewanie dowiaduje się o tajemniczej chorobie, która być może jest wytworem jej fantazji, postanawia uczynić ten czas niepowtarzalnym. Odważnie podąża za swoimi pragnieniami i testuje granice wolności.

Głosy widzów, uczestników projektu Scope100:

„Ava” ma coś z Małego Księcia i świętej grzesznicy. Piękny film od strony wizualnej i akustycznej – zarówno muzyki, jak i całej ścieżki dźwiękowej. Mógłbym, jak Ava, zawiązać oczy, i podążać za melodią głosów, szumem morza…
Marek Klimowicz

Młode, żywe kino. Bezpretensjonalne, przyjemne i niebanalne.
Mateusz Mróz

Lekkość, ale i chęć powiedzenia czegoś ważnego, którą można zauważyć w wielu debiutach. Świetne kreacje aktorskie. Ciekawa gra opozycjami ciemności i światła, zarówno na poziomie wizualnym, jak i fabularnym.
Katarzyna Pochmara-Bacar

„Ava” w kinach

od 29 czerwca 2018