Aktualności

tribute-to-mcqueen

16 lipca „Tribute to McQueen” w Kinie Elektronik – pokaz filmu „McQueen” oraz wernisaż prac Anny Halarewicz z udziałem artystki

W związku z premierą filmu „McQueen” zapraszamy 16 lipca o godz. 19:00 do Kina Elektronik na wernisaż wystawy Anny Halarewicz „Tribute to McQueen”. Artystka znana jest przede wszystkim ze swoich wybitnych ilustracji modowych. Jednym pociągnięciem kreski potrafi w lapidarny sposób wyrazić istotę kobiecości. Ostrą kreskę pięknie dopełniają rozlane plamy kolorowego tuszu. I choć z pozoru wydaje się, iż sporo jest w tym przypadku, po bliższym przyjrzeniu się widać doskonały warsztat i kontrolowaną improwizację. Na wystawie pokazane zostaną prace Halarewicz inspirowane twórczością Alexandra McQueena, będzie również można spotkać się z artystką.
Wystawę będzie można oglądać w kinie Elektronik do końca sierpnia. Wstęp wolny.

☛ Wydarzenie na FB: facebook.com/Tribute to McQueen_wernisaż/

Anna Halarewicz o wystawie:
Moja fascynacja Alexandrem McQueenem zaczęła się wiele lat temu. Wtedy jeszcze nie podejrzewałam, że zajmę się ilustrowaniem mody. Kończyłam studia, pisałam pracę magisterską o cierpieniu w sztuce. W 2009 roku „wpadł mi ręce” film z pokazu McQueena „The Horn of Plenty” (pl. Róg obfitości). Zaczęłam robić szkice, setki szkiców. Pokaz ten stał się moją obsesją, niewyczerpanym źródłem inspiracji. Z każdym rokiem odkrywam w nim całkiem nowe obrazy oraz emocje będące dla mnie prawdziwym nomen omen – rogiem obfitości. Ten pokaz to spektakl, wszystkie jego elementy, od dźwięku poprzez światło, kończąc na stylizacji modelek, są istotne, tworzą spójną całość. Zebrane łącznie w jednym miejscu budują postapokaliptyczny nastrój, z którego przebija posępność i mrok. Efektem mojej fascynacji pokazem jest ponad 200 prac powstałych w okresie ostatnich 9 lat. Informacja o śmierci projektanta zastała mnie w trakcie przygotowywań do wernisażu wystawy, pierwszej, na której prezentowałam prace inspirowane pokazem z cyklu „The Horn of Plenty”.

Po wernisażu, o godz. 20:30, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „McQueen”.
Bilety na pokaz w cenie 19 zł (normalny) oraz 16 zł (ulgowy) do kupienia TUTAJ.

☛ Wydarzenie na FB: facebook.com/Tribute to McQueen_pokaz/

anna-halarewicz

Anna Halarewicz (ur. 1983), artystka i ilustratorka. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, znana przede wszystkim ze swoich wybitnych ilustracji modowych. Jej ilustracje można spotkać na łamach wielu polskich i zagranicznych czasopism modowych, a także innych wydawnictw. W Polsce współpracuje z magazynem „Twój Styl”, a jej prace pojawiają się w „Glamour”, „Harper’s Bazaar”, „Newsweek” i „Elle”. Współpracowała z takimi markami jak Bizuu, La Mania czy Dr Irena Eris. W ramach współpracy z marką „Tatuum” nie tylko powstała kolekcja ubrań z jej ilustracjami, ale też cała witryna sklepowa.

„McQueen” w kinach

od 20 lipca 2018