Aktualności

Brand New Testament 1

„Zupełnie Nowy Testament” van Dormaela oraz „Intruz” Magnusa von Horna w sekcji Quinzaine des Réalisateurs tegorocznego festiwalu w Cannes

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zostały ogłoszone wyniki selekcji filmów prestiżowej niezależnej sekcji Quinzaine des Réalisateurs tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. 

Wśród zaprezentowanych tytułów znalazł się „Zupełnie Nowy Testament” – nowy film Jaco Van Dormaela, twórcy „Mr. Nobody” oraz „Ósmego dnia”, z Benoît Poelvoorde, Yolande Moreau oraz Catherine Deneuve w rolach głównych – oraz debiut absolwenta łódzkiej Filmówki Magnusa von Horna „Intruz”, do którego zdjęcia zrealizował Łukasz Żal, nominowany do Oscara za „Idę”. 

Dystrybutorem filmów w Polsce jest Gutek Film. 

Brand New Testament 2

“Zupełnie Nowy Testament” (The Brand New Testament), reż. Jaco van Dormael, Luksemburg, Francja, Belgia

Gdzie mieszka Pan Bóg?

W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Jednak do czasu, gdy jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

„Zupełnie Nowy Testament” to komedia w reżyserii Jaco van Dormaela („Mr. Nobody”, „Ósmy dzień”) z Benoît Poelvoorde („Nic do oclenia”), Yolande Moreau („Serafina”) i Catherine Deneuve w rolach głównych.

Intruz--The-Here-After---rez--Magnus-von-Horn

„Intruz” (The Here After), reż. Magnus von Horn, Polska, Szwecja, Francja

Jedyna polska pełnometrażowa produkcja zakwalifikowana do udziału w tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Debiut fabularny Magnusa von Horna, absolwenta łódzkiej szkoły filmowej, wyprodukowany przez Mariusza Włodarskiego (Lava Films) i Madeleine Ekman (Zentropa International Sweden). Autorem zdjęć do filmu jest nominowany do Oscara za „Idę” Łukasz Żal.

Rozgrywająca się na szwedzkiej prowincji historia 17-letniego Johna, który po wyjściu z poprawczaka podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Wkrótce zostaje jednak skonfrontowany ze swoją przeszłością, o której chciałby zapomnieć.