Aktualności

Barany B1

Zobacz zwiastun i plakat komedii „Barany. Islandzka opowieść” – w kinach od 12 lutego

Przedstawiamy polski plakat oraz zwiastun kipiącej emocjami komedii w plenerach mroźnej Islandii: „Barany. Islandzka opowieść” w reż. Grimura Hákonarsona. Ta opowieść o dwóch wyjątkowo upartych, skonfliktowanych ze sobą braciach, mieszkających na odludziu to pełna ciepła i ironicznego humoru pochwała przekornej ludzkiej natury. Film w kinach od 12 lutego 2016. 

OPIS FILMU
Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Ceniąponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści” – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

„Barany. Islandzka opowieść”
w kinach od 12 lutego 2016