Aktualności

Party Girl B1

Zobacz polski plakat oraz zwiastun filmu „Party Girl” – w kinach od 15 maja

Przedstawiamy polski plakat oraz zwiastun filmu „Party Girl” – jednego z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, laureata nagrody za najlepszy debiut – Złotej Kamery – na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Cannes.

Autorem projektu plakatu jest widz – uczestnik projektu Scope 50 – pan Krzysztof Knefel. 

OPIS FILMU

„Party Girl” to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę.

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

„Party Girl”

w kinach od 15 maja 2015