Aktualności

milczenie_teaser_nazwiska_web

Zobacz polski plakat i zwiastun do „Milczenia” Martina Scorsese. Film w polskich kinach od 17 lutego 2017

Zapraszamy do obejrzenia polskiego plakatu i zwiastuna epickiej produkcji Martina Scorsese „Milczenie”, z Andrew Garfieldem, Adamem Driverem i Liamem Neesonem w rolach głównych. „Milczenie” to oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji, dwóch religii, dwóch światów, które twórca „Wilka z Wall Street” planował zrealizować od prawie trzech dekad.

Choć oficjalną premierę „Milczenia” Martina Scorsese zaplanowano dopiero na 23 grudnia br., film już jest jednym z faworytów tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W pierwszych recenzjach krytycy nie kryją zachwytu:

Widziałem dziś „Milczenie” dwa razy. Za pierwszym byłem całkowicie pochłonięty i poruszony. Za drugim płakałem. Jedno z największych dzieł Scorsese. 
☛ The Village Voice

„Milczenie” jest oszałamiającym filmem. Zasługuje na porównania do arcydzieł Bergmana. Poważne dzieło o wierze i prześladowaniach.
☛ Time Out New York

OPIS FILMU:

Epicka produkcja w reżyserii Martina Scorsese, nad którą twórca „Taksówkarza” i „Wilka z Wall Street” pracował prawie trzy dekady, z udziałem Liama Neesona, Andrew Garfielda i Adama Drivera. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii.

XVII wiek. Dwaj młodzi misjonarze (Garfield i Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza (Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.

„Milczenie” w kinach

od 17 lutego 2017