Aktualności

Opiekun B1

Zobacz plakat i zwiastun nagrodzonego w Cannes filmu z Timem Rothem: „Opiekun” w kinach od 29 kwietnia

Zachęcamy do obejrzenia polskiego plakatu i zwiastuna filmu „Opiekun” Michela Franco z Timem Rothem w roli głównej, nagrodzonego na Festiwalu w Cannes w 2015 roku nagrodą za Najlepszy Scenariusz.

Film opowiada historię pielęgniarza Davida, na co dzień opiekującego się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości.

„Opiekun” zbiera świetne recenzje, a krytycy podkreślają zwłaszcza oszczędną i delikatną, ale zapadającą w pamięć rolę Tima Rotha. 

Tim Roth jako David jest doskonały. Spokojny i tajemniczy, skrywający prawdę o sobie, ale promieniujący przeżytym smutkiem i cierpieniem. | The Guardian

Zniewalający film. | Screen International

Z tym filmem zidentyfikuje się wielu widzów. Będzie on w nich rósł po seansie, z każdą godziną i każdym dniem. | Variety

Roth jest wspaniały. | Time Out London

Doświadczenie absolutnie przeszywające i niezapomniane. | Areyouwatchingclosely.pl

OPIS FILMU
Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu „Pragnienie miłości” (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012. Jego najnowszy film „Opiekun” trafił w 2015 roku do canneńskiego konkursu i został uhonorowany nagrodą za Najlepszy Scenariusz.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

„Opiekun” w kinach

od 29 kwietnia 2016