Aktualności

Julieta_3

Zobacz fragmenty nowego filmu Pedro Almodóvara: „Julieta” od najbliższego piątku w kinach

Zachęcamy do obejrzenia fragmentów nowego filmu Pedro Almodóvara „Julieta”. Poznajemy w nich jego główną bohaterkę, tytułową Julietę, w decydującym momencie jej życia – kiedy dopadają ją demony z przeszłości, które przesądzą o jej przyszłości. Tym opartym na prozie Alice Munro filmem reżyser wraca do swojego ukochanego świata – kobiet i ich namiętności.

OPIS FILMU

Prezentowana w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim nowym filmie reżyser „Porozmawiaj z nią” i „Volver” wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (…) „Julieta” to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: „Julieta” nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem. Anna Tatarska, Onet.pl

„Julieta” w kinach

od 2 września 2016