Aktualności

Za jakie grzechy, dobry Boże_2

Zobacz fragmenty komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?” Fenomen europejskich kin od 14 listopada w Polsce

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów francuskiej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, w której Państwo Verneuil starają się szczęśliwie wydać za mąż cztery piękne córki. W pierwszym fragmencie rodzina rozważa czy dla rodzącego się wnuka najlepszym imieniem będzie Luis czy może… Mahmoud. W drugim zaś konserwatywni rodzice poznają narzeczonego najmłodszej z pociech, który może i jest katolikiem, ale o wyjątkowo ciemnej karnacji.

Jeśli macie ochotę ubawić się do łez, przy okazji myśląc, jak szczęśliwie wydać córki za mąż, ten film jest właśnie dla Was. (…) W każdym calu udane!
Maciej Misiorny, TeleTydzień

Najlepsza komedia od czasów „Nietykalnych”.
Le Journal du Dimanche

Rozrywka na najwyższym poziomie.
Le Soir

Zachwycający!
STERN

Inteligentny, świeży i pokrzepiający.
Le Parisien

Reżyser z wyczuciem żartuje sobie z rasistowskich uczuć i lęków przez multikulti, które siedzą w każdym z nas. Inteligentna komedia dla inteligentnych ludzi, co nieczęsto się zdarza.
KULTURSPIEGEL

Świetna obsada i przezabawne dowcipy, reżyser szarżuje wyśmiewając stereotypy i uprzedzenia, ale robi to z klasą i dużą dawką miłości.
BILD

Przezabawna, bezkompromisowa komedia.
Femme Actuelle

Przyjemna komedia z przytupem. Gwiazda filmu “Goście, goście” w najlepszej formie.
Liberation

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

„Za jakie grzechy,

dobry Boże?”

w kinach

od 14 listopada 2014