Aktualności

Party Girl 3

Zobacz fragmenty filmu „Party Girl”. Najlepszy debiut festiwalu w Cannes w kinach od 15 maja 2015.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów filmu „Party Girl”, najciekawszego francuskiego debiutu ostatnich lat, który trafi do polskich kin 15 maja. 

Poznajemy w nich Angelique , dojrzałą kobietę, która ma odwagę żyć, jak chce. Przez wiele lat pracowała w nocnych barach, uwielbia nocne życie i nie wyobraża sobie lepszej zabawy, niż wyjście na miasto z koleżankami i taniec do białego rana. Kiedy zakochany w niej od lat stały klient nieoczekiwanie poprosi ją o rękę, Anguelique dostanie od losu szansę na ustatkowanie się. Takie okazje nie przychodzą jednak za darmo. Czy tytułowa „imprezowa dziewczyna” zdecyduje się na zmianę? 

OPIS FILMU

„Party Girl” to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę. 

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta? 

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.