Aktualności

PRIDE

Zobacz fragmenty brytyjskiej komedii „Dumni i wściekli” w kinach od 6 marca

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów brytyjskiej komedii “Dumni i wściekli” o grupie gejów i lesbijek z Londynu, którzy jadą ratować walijskich górników. W pierwszych dwóch fragmentach Walijczycy dopytują gości z Londynu na ile plotki, które słyszeli o ich zwyczajach, są prawdziwe – oraz uczą się tańczyć. W trzecim fragmencie dowiadujemy się, że obelgi należy nosić z honorem. Ostatni zaś pokazuje, że żony górników wcale nie są tak pruderyjne, jak nam się wydaje. Wszystko to w rytmie prawdziwie tanecznej muzyki z lat 80-tych.

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

„Dumni i wściekli”

w kinach

od 6 marca 2015