Aktualności

sluzaca_b1_bez_logotypow

Zniewalająca „Służąca” Park Chan-wooka od dziś w kinach

Od dziś w kinach najnowszy film Park Chan-wooka „Służąca”. Zapraszamy do obejrzenia tego przewrotnego thrillera, opowiadającego o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście.

„Służąca” została przemyślana w najdrobniejszym szczególe (także kolorystyki, kompozycji kadru itd.). Niczym najbardziej wysublimowany przekręt.
Piotr Guszkowski, Co Jest Grane 24 *****

Ten film to „Dobry, zły i brzydki” Koreańczyka Park Chan-wooka. Powalające zakończenie sagi o vendetcie, z idealnie wyważonymi elementami, które widzowie pokochali w poprzednich filmach tego nietuzinkowego twórcy. „Służąca””to arcydzieło. Absolutnie doskonała opowieść o zemście.
Łukasz Adamski, wPolityce.pl 6/6

Ten film to majstersztyk pod każdym względem. Osnuty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” uwodzi i zwodzi widza intrygami, budowanym napięciem, zmianami perspektywy, odsłanianiem i zakrywaniem prawdy o bohaterach.
Paulina Klepacz, Entertheroom.pl

Kino spełnione formalnie i intelektualnie, a przy okazji dostarczające sporo frajdy.
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

To niezwykle przemyślany i sprawnie zrealizowany thriller.
Marcin Radomski, Onet.pl

Intensywny i zmysłowy, dobrze zagrany, a przede wszystkim dostarczający sporej dozy filmowej przyjemności.
Martyna Olszowska, Interia.pl

Tym, co przykuwa uwagę i zdumiewa w filmie najbardziej, jest jego zawiła, szkatułkowo prowadzona narracja, oparta na ciągłych zmianach punktów widzenia.
Janusz Wróblewski, Polityka.pl 4/6

To właśnie jest w „Służącej” najważniejsze: napięcie między dwoma rodzajami seksu. Tym wyobrażonym, podszytym lękiem, chorą fascynacją, władzą i marzeniem o złamaniu każdego tabu, oraz tym wcielonym w życie, doświadczanym każdym centymetrem ciała. Przez, rzecz jasna, kobiety.
Paweł T. Felis, Wyborcza.pl

„Służąca” jest dobrym podsumowaniem artystycznych fascynacji reżysera w nieco pikantniejszym niż dotychczas wydaniu.
Kuba Armata, Gazetaprawna.pl

„Służąca” ma w sobie coś z kina szpiegowskiego, thrillera erotycznego rodem z lat 80., a zarazem z baśni i kostiumowego dramatu. Nawet wielbiciele komiksów znajdą tu coś dla siebie. To pomieszanie gatunków nie pozwala nam się wbić w żaden schemat. Suspensy i zmiany perspektyw nie pozwalają nam do samego końca poznać prawdy o bohaterach.
Alicja Długołęcka, wysokieobcasy.pl

Chan-wook Park jest bardzo świadomym reżyserem. Wie, jakie zabiegi zadziałają na widza przyzwyczajonego do zachodnich filmów, i stosuje je z powodzeniem, hojnie doprawiając swoje dzieło elementami kina Azji. W efekcie powstają dzieła oryginalne, jednocześnie piękne i trzymające za gardło. Taka właśnie jest „Służąca”.
Jan Dąbrowski, film.org.pl

„Służąca” (…) jest po prostu świetnym thrillerem erotycznym, którym Chan-wook Park potwierdza, że nie robi złych filmów i dalej jest czołowym reżyserem współczesnego kina, a na jego produkcje zawsze warto czekać.
Konrad Stawiński moviesroom.pl

„Służąca” nie jest wierną adaptacją powieści Waters, ale reżyser wziął z niej to co najlepsze: nieoczywistość, mroczne tajemnice, zaskakujące zwroty akcji, historyczny sztafaż, feminizm i pogłębione portrety bohaterek.
Ewa Tomaszewicz, queer.pl