Aktualności

Wladca wszechswiata B1_bez logo

Fascynujący dokument o kulisach świata finansów: „Władca wszechświata” od dziś w kinach i na VOD

Już od dziś w wybranych kinach studyjnych oraz równolegle na platformie VOD.pl można obejrzeć niezwykły dokument „Władca wszechświata” opowiadający o kulisach świata finansów na najwyższym szczeblu.

Zobacz film na wielkim ekranie – lista kin TUTAJ.

Jeśli twoje lokalne kino nie ma go w repertuarze – nic straconego! Zobacz w domowym zaciszu na platformie VOD.pl: ZOBACZ TUTAJ

To dokument, a ogląda się jak dobry thriller.
Dawid Karpiuk, Newsweek 4/5

Fascynujący, choć oparty na „gadającej głowie” dokument o tym, „jak robi się kapitalizm”. I o tym, że katastrofy finansowych rynków uniknąć się nie da.
Paweł T. Felis, Gazeta Co Jest Grane ****

(…) bardzo ciekawy, wnikliwy film dający wgląd w skomplikowane, nieznane szerzej machinacje traderów wysokich częstotliwości, uczących się od Amerykanów, jak manipulować zderegulowanym rynkiem.
Janusz Wróblewski, Polityka 4/6

Film Baudera działa jak inteligentny horror: zamiast epatować efekciarskimi trikami, utrzymuje nas w atmosferze permanentnego zagrożenia.
Piotr Czerkawski, Dziennik.pl

„Władca wszechświata” jest filmem wartościowym i wartym zobaczenia, gdyż w taki czy inny sposób otwiera oczy na świat, który widzimy za oknem – na jego prawdziwe oblicze, schowane pod starannie ułożonymi warstwami PR-u i przedziwnego finansowego glamour.
Darek Kuźma, Onet.pl

Po latach finansowego kryzysu, spadków na giełdach i walutowych spekulacji chyba już nikt nie ma wątpliwości, kim są prawdziwi władcy świata. To nie politycy, czy generałowie stojący na czele armii, tylko żyjący w szklanych wieżach bankowi inwestorzy.

To właśnie o nich opowiada film „Władca wszechświata”, którego bohater – bankier wysokiego szczebla – opowiada o swoich motywacjach, emocjach i sposobach działania. Dzięki niemu widz ma unikalną szansę, by zajrzeć za kulisy świata, w którym liczy się tylko maksymalny zysk, a naczelną zasadą jest: „bądź bezwzględny”.

Fantastycznie zrealizowany, trzymający w napięciu, ale i prawdziwie przerażający film otrzymał nagrodę na festiwalu w Locarno, a niemieccy krytycy uznali go za najlepszy dokument roku. „Zapomnijcie o »Wilku z Wall Street«”- pisał recenzent „Variety” – „tutaj tak naprawdę widać, jak szansa na wielkie pieniądze usuwa w cień wszelką etykę”.