Aktualności

chronic

Wiosenne premiery Gutek Film: „Opiekun” i „Nasza młodsza siostra”

OPIEKUN
(Chronic)
reż. Michel Franco
USA 2015, 93 min.

MFF w Cannes 2015 - Najlepszy Scenariusz

W kinach od 29 kwietnia 2016

Tim Roth w nowym filmie Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu „Pragnienie miłości” (Después de Lucía), laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

UMIMACHI_DIARY_OUR_LITTLE_SISTER_Still

NASZA MŁODSZA SIOSTRA 
(Our Little Sister)
reż. Hirokazu Kore-eda
Japonia 2015, 128 min.

MFF w Cannes 2015 - Konkurs Główny
MFF San Sebastian 2015 - Nagroda Publiczności

W kinach od 13 maja 2016

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.