KUP BILET
w kinach od 9 listopada

OPIS FILMU

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

Den skyldige | The Guilty
Dania 2018
Czas trwania: 85 min.

Winni

GŁOSY PRASY

Wbija w fotel. Ani przez chwilę nie zwalnia tempa.
IndieWire
Podnosi ciśnienie.
The Hollywood Reporter
Ekscytujący, minimalistyczny thriller w klimacie filmu „Locke” . Doskonale obsadzona, zmontowana i wyreżyserowana rozrywka.
The Film Stage
Trudno uwierzyć, że film rozgrywający się w całości podczas rozmów telefonicznych może aż tak trzymać w napięciu. Prawdziwy dreszczowiec.
Village Voice
Pełen napięcia, wciągający, niskobudżetowy thriller, na którego remake na pewno ostrzy już sobie zęby niejeden hollywoodzki producent.
Variety
Winni Winni

NAGRODY I FESTIWALE

Duński kandydat do Oscara w kategorii
Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

FF SUNDANCE – Nagroda Publiczności
MFF ROTTERDAM – Nagroda Publiczności
MFF SEATTLE – Nagroda Publiczności,
Najlepsza Reżyseria
MFF TRANSILVANIA – Nagroda Publiczności
FF ZURICH - Nagroda Krytyków

KUP BILET