Aktualności

serce-milosci_b1_no-logo

Wasilewska i Poniedziałek w polskim zwiastunie „Serca miłości” Rondudy. Film w kinach od 1 grudnia.

Zachęcamy do obejrzenia polskiego plakatu i zwiastuna filmu „Serce miłości” Łukasza Rondudy. To fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Justyna Wasilewska i Jacek Poniedziałek.

Film o ludziach tak uroczych, że chciałbym żyć z nimi w trójkącie.   Piotr Czerkawski

OPIS FILMU

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? 

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. 

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

„Serce miłości” w kinach

od 1 grudnia 2017