Aktualności

jupiters-moon_foto

Tytuły Gutek Film na festiwalu Camerimage (11-18 listopada): „Happy End”, „W ułamku sekundy” i „Księżyc Jowisza”

W dniach 11-18 listopada w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, największy i najbardziej znany festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane przedpremierowo 3 tytuły z katalogu Gutek Film: „Happy End” Michaela Haneke, „W ułamku sekundy” Fatiha Akina oraz „Księżyc Jowisza” Kornela Mundruczó. Wszystkie filmy trafią do polskich kin w pierwszych miesiąca 2018 roku.

Gośćmi festiwalu będą operatorzy powyższych filmów. Cały festiwal obecni będą Christian Berger (twórca zdjęć do „Happy End”), członek Jury Konkursu Głównego festiwalu, oraz Rainer Klausmann („W ułamku sekundy”), członek jury oceniającego krótkometrażowe filmy dokumentalne. Autor zdjęć do „Księżyca Jowisza”, Marcell Rév, odwiedzi Bydgoszcz w dniach 14-17 listopada.

 

„Księżyc Jowisza” (Jupiter holdja), reż. Kornél Mundruczó, Węgry 2017, w kinach od 26 stycznia

Pokaz na Camerimage: 15 listopada 2017, godz. 22:00, Multikino – sala nr 6

Siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga”, a zarazem już piąte jego dzieło w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes. Opowieść z pogranicza baśni, fantastyki naukowej i kina akcji, ukazująca najbliższą przyszłość opanowanej kryzysem Europy.

Młody człowiek o imieniu Ariel zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Po wyleczeniu trafia do obozu dla uchodźców o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu uciec z obozu. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

happy-end_rez-michael-haneke_isabelle-huppert_jean-louis-trintignant_mathieu-kassovitz_toby-jones

„Happy End”, reż. Michael Haneke, Francja, Niemcy, Austria 2017, w kinach od 9 lutego

Pokaz na Camerimage: 15 listopada 2017, godz. 16:15, Multikino – sala nr 7

Isabelle Huppert w najnowszym filmie Michaela Haneke, dwukrotnego laureata Złotej Palmy, twórcy „Miłości” i „Białej wstążki”.

Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

w-ulamku-sekundy_rez-fatih-akin_diane-kruger

„W ułamku sekundy” (Aus dem Nichts), reż. Fatih Akin, Niemcy 2017, w kinach od 2 marca

Pokaz na Camerimage: 14 listopada 2017, godz. 16:45, Multikino – sala nr 7

Diane Kruger, gwiazda „Bękartów wojny” Quentina Tarantino i „Troi” Wolfganga Petersena, w najnowszym filmie Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur” i „Na krawędzi nieba”.

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Festiwal Camerimage w Bydgoszczy

11-18 listopada 2017