Aktualności

ulrik

Szwedzki Justin Bieber: Ulrik Munther odtwórcą głównej roli w „Intruzie” Magnusa von Horna. Film w kinach od 9 października

W najbliższy piątek, 9 października, do kin trafi polsko-szwedzka produkcja „Intruz” w reżyserii Magnusa von Horna. Główną rolę w filmie zagrał Ulrik Munther, jeden z najbardziej utalentowanych piosenkarzy i muzyków młodego pokolenia w Szwecji. Dziennikarze muzyczni na całym świecie obwołali go już szwedzkim Justinem Bieberem. Podobnie jak kanadyjski piosenkarz Ulrik swoją karierę rozpoczął w internecie, świetnie gra na gitarze i jest ulubieńcem nastolatek, nie tylko w Skandynawii, ale również w… Japonii. Pochodzi z Goteborga, ma 21 lat, a na swoim koncie już 3 albumy i kilka tras koncertowych.

„Intruz” to jego debiut filmowy.

Ulrik Munther zaczął pisać piosenki w wieku 13 lat. Jako 15-latek wygrał nordycki konkurs muzyczny dla nastolatków ze swoim własnym utworem „An Ordinary Day” (En vanlig dag). W wieku 16 lat miał już na swoim koncie miliony wyświetleń na YouTube, kilka występów w programach TV oraz roczną trasę koncertową – wszystko bez własnego agenta i pomocy wytwórni płytowej. Jego piosenki zostały wykorzystane w kilku reklamach. O kontrakt z nim biło się ponad 20 wytwórni płytowych z Wielkiej Brytanii i USA, ostatecznie we wrześniu 2010 trafił do szwedzkiego oddziału Universal Music.

Swój debiutancki album „Ulrik Munther” Szwed nagrał i wyprodukował w znacznej części w swoim rodzinnym domu pod Goteborgiem. Dwa pierwsze single trafiły od razu na szczyty list przebojów, a album uzyskał status Złotej Płyty.