Aktualności

"Syn Szawła", reż. László Nemes

„Syn Szawła” oraz „Barany. Islandzka opowieść”, powalczą o główną nagrodę na Camerimage 2015

W dniach 14-21 listopada 2015 w Bydgoszczy odbędzie się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE 2015, największego i najbardziej znanego festiwalu poświęconego sztuce autorów zdjęć filmowych. W programie festiwalu – w tym również w sekcjach konkursowych – znalazło się 5 tytułów z katalogu Gutek Film.

Do Konkursu Głównego imprezy zakwalifikowały się dwie premiery GF na 2016 rok - „Barany. Islandzka opowieść” Grímura Hákonarsona (w kinach od 19 lutego) oraz „Syn Szawła” László Nemesa (w kinach od 22 stycznia) – które powalczą o najważniejszą nagrodę festiwalu: Złotą Żabę. Celem Konkursu Głównego Camerimage jest prezentacja filmów o szczególnych walorach wizualnych oraz wybór i nagrodzenie autorów najlepszych zdjęć filmowych przez międzynarodowe Jury.

rams-cannes-film-festival-2

O nagrody powalczy również „Intruz” Magnusa von Horna, który pokazany zostanie w dwóch sekcjach konkursowych: Konkursie Debiutów Operatorskich oraz Konkursie Filmów Polskich. Do Konkursu Filmów 3D natomiast zakwalifikował się film „LOVE” Gaspara Noé. Oba filmy można było już oglądać na ekranach polskich kin.

Przedpremierowo w ramach pokazów specjalnych zaprezentowany zostanie również film „Opiekun” Michela Franco, z Timem Rothem w roli głównej.