Aktualności

SynSzawla_B1_lekki

„Syn Szawła” na oscarowej shortliście. Film w kinach od 22 stycznia.

„Syn Szawła” – nagrodzony Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes niezwykły debiut 38-letniego węgierskiego reżysera László Nemesa –  znalazł się na oscarowej shortliście w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Ten perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz pokazuje 48 godzin z życia członka Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau na krótko przed wybuchem buntu.

Spośród 9 tytułów z shortlisty 14 stycznia 2016 roku członkowie Amerykańskiej Akademii wybiorą 5, które oficjalnie zostaną nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Gala, na której poznamy laureatów tegorocznych Oscarów, odbędzie się 28 lutego 2016 roku w Hollywood.

„Syn Szawła” znalazł się także na liście tytułów nominowanych do Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Przyznawane corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej Złote Globy uznawane są za zapowiedź tego, co będzie się działo na Oscarach. Laureatów poznamy 10 stycznia na Gali w Beverly Hills.

„Syn Szawła” w kinach

od 22 stycznia 2016 roku.