Aktualności

zagubieni_b1

Świetne recenzje nowej komedii Petra Zelenki: „Zagubieni” od dziś w kinach!

Od dziś w kinach nowa komedia Petra Zelenki, jednego z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, „Zagubieni”. Zapraszamy do obejrzenia filmu pełnego absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość i zadania sobie pytania: czy my, Polacy, potrafimy w tak inteligentny i lekki sposób śmiać się z własnej historii?

„Zagubieni” to film błyskotliwy, pełen niewymuszonego humoru i ciepłych emocji, a jednocześnie ciekawa refleksja nad historią i tworzeniem jej obrazu w społecznej świadomości. Rzadko się zdarza, by tak gorzka diagnoza zamknięta była w tak zabawnej i lekkiej formie. Czeskie kino w najlepszym stylu.
Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Inteligentna komedia o mitologizowaniu historii i kręceniu filmów .
Paweł Mossakowski, Co Jest Grane 24 *****

W „Zagubionych” znany reżyser potwierdza status prawdziwego autora kina. Trudno przecież wyobrazić sobie innego twórcę, który z komedii o złośliwej papudze byłby w stanie uczynić filmową medytację o zawiłościach czeskiej duszy i paradoksach historii.
Piotr Czerkawski, Filmweb.pl  7/10

Petr Zelenka podniósł poprzeczkę i nakręcił pierwszorzędną satyrę o niemożności Czechów w zmierzeniu się z narodową traumą na serio. Co nie znaczy, że nie umieją się śmiać ze swoich uników. Umieją, i to jak! “Zagubieni” są tego najlepszym dowodem.
Łukasz Knap, Wirtualna Polska  7/10

Petr Zelenka fenomenalnie operuje surrealistycznym, nieprzewidywalnym, szalonym humorem.
Uroda Życia  ****

To jeden z tych filmów, które po obejrzeniu natychmiast ma się ochotę zobaczyć raz jeszcze (…) Jednak najważniejsze jest to, że chociaż „Zagubieni” są przesyceni refleksjami na temat kina, to nie stanowią hermetycznej rozrywki dla filmoznawców. Zelenka udowadnia, że można dekonstruować język filmu w sposób oryginalny i niezwykle przystępny jednocześnie.
Marcin Sarna, 5kilokultury.pl

Satyra na współczesne społeczeństwo i jego postrzeganie świata prezentuje najwyższy poziom autora – nie bez przyczyny został wytypowany jako tegoroczny czeski kandydat do Oscara. Trzymam za niego kciuki, bo film zasługuje na najwyższe wyróżnienia.
Agnieszka Woch, Histmag.pl  10/10

Zdesperowany dziennikarz, gadająca papuga, polityczny skandal. Brzmi jak czeski film? Powinno, bo mowa o Zagubionych Petra Zelenki – szalonej, nieprzewidywalnej, absurdalnej komedii. Jednej z najzabawniejszych, może nawet najzabawniejszej, tego roku.
Aleksandra Kumala, Moviesroom.pl  85/100