Aktualności

DOB_still_006_Chiara D'Anna as Evelyn

Spotkanie Filozoficzne z filmem „Duke of Burgundy, Reguły pożądania” | listopad w Warszawie, Krakowie i Poznaniu

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski kontynuują jesienno-zimowy sezon Spotkań Filozoficznych w Kinie Muranów. 18 listopada (środa) o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy film „Duke of Burgundy. Reguły pożądania” Petera Stricklanda. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi dr Piotr Schollenberger, adiunkt w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 20 zł.

Piotr Schollenberger – doktor, adiunkt w Zakładzie Estetyki, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się fenomenologią i tradycją estetyki fenomenologicznej, a także teorią sztuki. Publikował w „Sztuce i Filozofii”, „Kontekstach”, „Przeglądzie Filozoficznym”, „Art Inquiry. Recherches sur les arts”. Autor: „Granice poznania doświadczenia estetycznego” (Semper, Warszawa 2014), redaktor wraz z Iwoną Lorenc i Mateuszem Salwą: „Fenomen i przedstawienie. Francuska estetyka fenomenologiczna. Założenia/zastosowania/konteksty” (IFiS PAN, Warszawa 2012).

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

———————–

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach:

POZNAŃ: 18 listopada (środa) w Kinie Muza
Spotkanie po projekcji poprowadzi Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu.

KRAKÓW: 24 listopada (wtorek) w Kinie Pod Baranami
Dyskusję z widzami poprowadzi pracownik naukowy Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

———————–

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!

———————–

OPIS FILMU

W świecie bez mężczyzn, w zamku ukrytym pośród lasów, dwie piękne, zakochane w sobie kobiety prowadzą erotyczną grę, testując granice swojego związku. Utrzymanie miłosnego napięcia wymaga od nich skrzętnego przestrzegania intymnych i coraz to bardziej ekscentrycznych rytuałów.

Subtelna, hipnotyczna, porażająca wizualnie opowieść o powiązaniach między miłością i pożądaniem. „Duke of Burgundy.

Reguły pożądania” to najnowszy film brytyjskiego reżysera Petera Stricklanda, znanego z psychologicznego thrillera „Berberian Sound Studio” oraz zapisu trasy koncertowej islandzkiej piosenkarki „Björk: Biophilia Live”.