Aktualności

OUR LITTLE SISTER - Still  2

Spotkania Filozoficzne z wizytą w Japonii: „Nasza młodsza siostra” | Warszawa, Poznań, Kraków

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 11 maja (środa) o godz. 19:00 do warszawskiego Kina Muranów na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo najlepszy japoński film minionego roku „Nasza młodsza siostra” w reż. Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów.

„Nasza młodsza siostra” to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi Daria Chibner, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się filozofią japońską reprezentowaną przez Szkołę z Kioto.

★ BILETY ★ 20 złKUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaWARSZAWA/

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

———————–

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach:

POZNAŃ: 11 maja (środa) o godz. 21:00 w Kinie Muza
Spotkanie po projekcji poprowadzi Bartosz Mroczkowski, doktorant w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, gdzie zajmuje się tematem konceptualizacji i praktyk ciała w perspektywie posthumanizmu i nowego materializmu (2013). Współzałożyciel i redaktor kolektywu Machina Myśli (machinamysli.org).

★ BILETY ★ 18 zł (normalny) 15 zł (ulgowy) 20 zł (loża) ☛ KUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaPOZNAN/

KRAKÓW: 11 maja (środa) o godz. 20:30 w Kinie Pod Baranami
Dyskusję z widzami poprowadzi pracownik naukowy Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Partnerem spotkań jest magazyn Filozofuj!

★ BILETY ★ 18 zł (normalny) 14 zł (ulgowy) 12 zł (senior) ☛ KUP ONLINE

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/FilozofiaKRAKOW/

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!