Aktualności

Scope100-B1

Scope100: druga edycja projektu, w którym to widzowie decydują, jaki film trafi do kin w całej Polsce

Jesteś wielbicielem arthouse’owego kina? Chcesz odkrywać nowe, odważne filmy zaraz po festiwalowych premierach i zadecydować, który z nich trafi do kin?

Scope100 to to druga edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Dzięki widzom Scope50 na polskie ekrany trafiły w tym roku filmy „Magical Girl” i „Party Girl”.

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją, przeznaczony dla ludzi z całej Polski w różnym wieku, z różnym wykształceniem.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VoD do 10 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to odważne, wyraziste i ambitne produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, co trafi na ekrany kin, ale w projekcie Scope100 decyzja będzie należała do samych widzów.

W drugiej części projektu Scope100 – po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu –uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych. Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jedynymi wymogami by wziąć udział w naborze jest znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, a także posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu.

Wystarczy do 20 listopada wypełnić kwestionariusz znajdujący się na stronie www.gutekfilm.pl/scope100

Projekt wspierany przez Kreatywną Europę – Program MEDIA Unii Europejskiej

kreatywna europa