ODKRYJ NOWE ODWAŻNE FILMY 
ZARAZ PO FESTIWALOWYCH PREMIERACH

ZDECYDUJ, KTÓRY FILM 
TRAFI DO KIN W CAŁEJ POLSCE

Drodzy Widzowie,

Nabór uczestników czwartej edycji projektu Scope100 został zakończony.
W tym roku otrzymaliśmy rekordową ilość zgłoszeń (ponad 900!).
Wybrane osoby otrzymały już od nas maila potwierdzającego udział w projekcie.
Tych z Was, którzy takiego maila nie otrzymali, prosimy o cierpliwość.
Wkrótce skontaktujemy się ze wszystkimi mailowo by przedstawić naszą filmową propozycję,
która - mamy nadzieję – się Wam spodoba. 

Kinowe pozdrowienia,
Gutek Film

Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 31 stycznia 2018.

Jesteś wielbicielem arthouse'owego kina?


CHCESZ ODKRYWAĆ NOWE, ODWAŻNE FILMY 
ZARAZ PO FESTIWALOWYCH PREMIERACH
I ZADECYDOWAĆ, KTÓRY Z NICH TRAFI DO KIN?Scope100 to czwarta edycja przedsięwzięcia 
zainicjowanego w 2014 roku. 
Dzięki widzom trzech pierwszych edycji na polskie ekrany trafiły filmy
„Magical Girl”, „Party Girl”, „Blokada” oraz „Czerwony żółw”.  

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją, przeznaczony dla ludzi z całej Polski, w różnym wieku, z różnym wykształceniem. 
Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. 

Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 5 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to odważne, wyraziste i ambitne produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów.


ZAZWYCZAJ TO DYSTRYBUTORZY DECYDUJĄ O TYM, CO TRAFI NA EKRANY KIN, ALE W PROJEKCIE SCOPE100
DECYZJA BĘDZIE NALEŻAŁA DO SAMYCH WIDZÓW.

PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE

Zgłoszenia przyjmowaliśmy do 31 stycznia 2018.

Zwycięskie filmy poprzednich edycji

CZERWONY ŻÓŁW

3. edycja

Animacja stworzona przez legendarne japońskie studio Ghibli, odpowiedzialne za "Mojego sąsiada Totoro", "Ruchomy zamek Hauru" i "Spirited Away: W krainie bogów". "Czerwony żółw" to pierwsza w historii studia produkcja powstała we współpracy z europejskim reżyserem. Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film animowany i był jedyną animacją zaprezentowaną w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes w 2016 roku. Został tam wyróżniony nagrodą specjalną sekcji Un Certain Regard. To uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia, która jest doskonałą odtrutka na zwariowane tempo codziennego życia i przypomina o tym, co w nim tak naprawdę najważniejsze.

BLOKADA

2. edycja

Odkrycie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2015, gdzie film otrzymał 3 nagrody, a zarazem zwycięzca drugiej edycji projektu Scope100. Zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa.

MAGICAL GIRL

1. edycja

Zwycięzca pierwszej edycji projektu Scope. Film otrzymał nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w San Sebastian 2014, a odtwórczyni głównej roli Bàrbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki. Pedro Almodóvar uznał tę produkcję za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku.

PARTY GIRL

1. edycja

Jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany na festiwalu filmowym w Cannes 2014 na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę. Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa.