Aktualności

shusaku_milczenie_3d

Premiera powieści „Milczenie” Shūsaku Endō – oparty na niej film Martina Scorsese w kinach od 17 lutego

25 stycznia, tuż przed premierą głośnego filmu Martina Scorsese, nakładem wydawnictwa ZNAK ukaże się książka „Milczenie” Shūsaku Endō, na podstawie której twórca „Wilka z Wall Street” nakręcił swoje największe dzieło. Książka już do nabycia TUTAJ.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka Shūsaku Endō to opowieść o Bogu patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach próbujących to milczenie zrozumieć.

Zafascynowany powieścią Martin Scorsese chciał sfilmować tę historię już wiele lat temu. 30 lat po „Misji” Rolanda Joffé powstało kolejne filmowe arcydzieło mówiące o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii.
„Milczenie” w kinach od 17 lutego.

OPIS KSIĄŻKI:
XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. W kraju, w którym trwa bezwzględna walka szogunatu z chrześcijaństwem, wiara i przekonania poddawane są najcięższej próbie. Nie wszyscy potrafią znieść zadawane im cierpienia. Niektórzy wyrzekają się Chrystusa.

Gdy pojawiają się pogłoski o wyparciu się wiary przez prowincjała ojca Ferreirę, dwaj młodzi jezuici potajemnie przedostają się do Kraju Kwitnącej Wiśni, by odszukać swojego mistrza. To, co zobaczą, każe im zadać sobie pytania o własną wiarę.

Shūsaku Endō (1923–1996) – jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. „Milczenie” jest najważniejszą książką w jego twórczości.

„Milczenie” w kinach

od 17 lutego 2017