Aktualności

american_honey_b1_lekki

Polski plakat i zwiastun „American Honey” Andrei Arnold. Nagrodzony w Cannes film od 31 marca w kinach!

Zapraszamy do obejrzenia polskiego plakatu i zwiastuna szalonego love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). „American Honey” to podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

Dynamiczna ścieżka dźwiękowa, luz i swoboda bohaterów oraz ich zadziorna młodzieńcza energia udzielają się widzowi.
Magazyn FILM

Jest w tej opowieści coś uwodzicielsko pięknego.
Onet.pl

„American Honey” zachwyca ciepłem i miękkością barw, pieści zmysły. Przegenialne zdjęcia, świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa budują klimat, w którym łatwo się zanurzyć.
naEkranie.pl

Odważne, porywające kino ze ścieżką dźwiękową, która nie chce opuścić uszu.
Glob and Mail

Żaden film w ostatnich latach nie pokazał co znaczy być nastolatkiem, tak jak to zrobiło to fenomenalne dzieło Arnold.
     ☛ Slate Magazine

Kiedy już wydaje ci się, że wiesz co za chwilę się wydarzy na ekranie, ten film ma kolejną niespodziankę w zanadrzu.
The Wall Street Journal

List miłosny do szerokich dróg i debiutantki Sashy Lane.
New York Post

Film drogi, który nie posiada mapy, a mimo to zabiera nas w miejsce, które warto było zobaczyć.
The Hollywood Reporter

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, pamiętna z głównej roli w serialu „The Girlfriend Experience”), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

Pełen energii „American Honey” podbił publiczność festiwalu w Cannes. Przez wielu krytyków film Andrei Arnold do samego końca był typowany do Złotej Palmy, ostatecznie otrzymał Nagrodę Jury z rąk Georga Millera. Reżyserka stworzyła współczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. I to właśnie oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową (Rihanna, Calvin Harris, Sam Hunt, Lee Brice, Raury, The Raveonettes, Bruce Springsteen).

„American Honey” to szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

„American Honey” w kinach

od 31 marca 2017