Opis filmu

„Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2” powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

Głosy prasy

Podwójna rozkosz i podwójna dawka rozrywki.

ION Cinema

Nieprzerwana erotyczna szarża, która nawet szefa jury, Pedro Almodóvara, może przyprawić o rumieńce.

Onet.pl

Największe objawienie tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Koniecznie!

FILM.com.pl

Film pełen stylu, sex appealu
i smakowitego szaleństwa.

The Hollywood Reporter

Pokazy
przedpremierowe

Znajdź pokazy przedpremierowe od 14 sierpnia w swoim mieście.

KUP BILET

Znajdź pokazy w swoim mieście.

© 2017 Gutek Film Sp. z o.o.
Al. Wojska Polskiego 41 lok. 43, 01-503 Warszawa