Aktualności

podwojny-kochanek_rez-francois-ozon_jeremie-renier_marine-vacth

„Podwójny kochanek”: zmysłowy thriller François Ozona w kinach od 25 sierpnia!

Prezentujemy najnowszy film François Ozona – zmysłowy thriller „Podwójny kochanek”, który widzów i jurorów ostatniego festiwalu w Cannes przyprawił o rumieńce. Francuski reżyser powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała „Podwójnego kochanka” do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes. Film wejdzie do polskich kin 25 sierpnia. 

„Podwójny kochanek” François Ozona to największe objawienie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Film zaskakujący, przewrotny, inny. Właśnie takie kino chce się oglądać jak najczęściej. (…) Klimat filmu wielokrotnie przypomina otaczający zewsząd niepokój „Dziecka Rosemary”, natomiast wizualne nawiązanie do „Lśnienia”, czy „Obcego” jest tylko wisienką na torcie obrazu. (…) cały czas siedzimy niemal na brzegu siedzenia, zastanawiając się, jakiego rodzaju niespodzianka czeka nas w kolejnych minutach. „Podwójny kochanek” to dzieło godne Złotej Palmy i wszystkich innych nagród, które pewnie spadną na nie w niedalekiej przyszłości. Koniecznie!
☛ Pełna recenzja: FILM.com.pl

Film pełen stylu, sex appeal’u i smakowitego szaleństwa – tego było trzeba w sennym zestawie canneńskich filmów konkursowych.
☛ Pełna recenzja: The Hollywood Reporter

OPIS FILMU

Nie daj się zwieść pozorom.

„Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

„Podwójny kochanek”

w kinach od 25 sierpnia 2017