Aktualności

PRIDE_1

Plany kinowe Gutek Film. Brytyjska komedia „Dumni i wściekli” w kinach od 20 lutego 2015

20 lutego 2015 Gutek Film wprowadza do kin film „Dumni i wściekli” (Pride) – niewiarygodną, ale opartą na faktach historię, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. To komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty z serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

PRIDE_2

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

PRIDE_3

Poza tym w planach na I kwartał 2015:

„Dzikie historie” w kinach od 2 stycznia

„Samba” w kinach od 30 stycznia

„Sils Maria” w kinach od 6 marca