Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Petr Zelenka w wyjątkowej sesji Piotra Porębskiego – film „Zagubieni” w kinach 14 października

Z okazji premiery swojej nowej komedii „Zagubieni” do Polski przyjechał jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów – Petr Zelenka. Twórca „Guzikowców” i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” spotkał się z widzami podczas pokazów w Krakowie, Wrocławiu oraz w Warszawie, a potem zapozował podczas wyjątkowej sesji zdjęciowej na ostatnim piętrze stołecznego Pałacu Kultury i Nauki. 

Autorem sesji jest Piotr Porebsky z agencji Metaluna, jeden z najbardziej znanych i cenionych współczesnych fotografów specjalizujący się w portretach.

PIOTR POREBSKY
Swoją markę wypracował fotografując znanych i cenionych artystów dla wszystkich liczących się w Polsce magazynów. Posiada wszechstronny talent i doskonałe wyczucie trendów i stylu. Ma niesamowitą umiejętność wychwytywania piękna, charakteru, osobowości u osób, które fotografuje. Na jego sesjach panuje świetna atmosfera. Jest bezpośredni i szybko nawiązuje dobry kontakt. Ma angielskie poczucie humoru. Bardzo lubi nowe technologie i gadżety. Świetnie gotuje. Meloman. Audiofil. Esteta.

metaluna.agency
Istniejąca od 2002 roku agencja fotograficzna o ugruntowanej pozycji, reprezentująca talenty w dziedzinie fotografii profesjonalnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, powraca po 6 latach przerwy z komedią „Zagubieni”. Nowy film twórcy „Roku diabła”, „Guzikowców”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Braci Karamazow” to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

W swojej szalonej komedii Zelenka pokazuje, że historię pisze się nieustannie od nowa. Wszystko to z inteligentną ironią, w duchu padających w filmie słów Hrabala: Czesi to śmiejące się bestie.​​​​ „Zagubieni” aż proszą się o polską odpowiedź, która zmierzyłaby się z naszą własną historią.

„Zagubieni” w kinach

od 14 października 2016