Aktualności

Magical-Girl-B1_bez logotypow

Objawienie hiszpańskiego kina i ulubiony film widzów – „Magical Girl” już w kinach!

Od dziś w kinach „Magical Girl” – film, który Pedro Almodóvar określił mianem „objawienia hiszpańskiego kina”, a który do dystrybucji kinowej wybrali sami widzowie. Głosy zarówno krytyków, jak i widzów zgadzają się co do jednego: to trzymający w napięciu, pełen czarnego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji silm, który na długo zostaje w głowie po seansie. 

Bardzo intrygujące i niecodzienne kino, wymykające się gatunkowym zaszeregowaniom: w zasadzie jest to thriller, choć nietypowy i niekonwencjonalnie opowiadany. Ale i czarna komedia (…) precyzyjny jak „Pulp Fiction”, z niepokojącą atmosferą i oryginalnymi pomysłami. 
Paweł Mossakowski, Co Jest Grane****

Bardzo dziwny i bardzo dobry film. 
Piotr Mirski, Interia.pl 8/10

Film Vermuta broni się się doskonale bez porównań do mistrzów, ale aż się o nie prosi ze względu na wyrazisty sposób opowiadania, dojrzały styl, szczyptę absurdu i wyrafinowaną grę z filmowym realizmem. Wysoką klasę reżysera można poznać po brawurze narracyjnej (…) Zwraca uwagę fantastycznie napisany scenariusz (…).
Łukasz Knap, „KINO”

Niespieszne tempo opowiadania i fantastyczne aktorstwo sprawia, że przedstawiona opowieść kusi, intryguje i wciąga od samego początku. (…) To film kompletny, który łączy w sobie racjonalizm dobrego scenariusza i emocjonalność żywych postaci. 
Małgorzata Czop, FDB.pl

Rodzinny dramat, który mógłby nakręcić David Lynch, …gdyby miał hiszpański temperament. (…) Choć to dopiero jego drugi film, Hiszpan opanował sztukę kontrolowania emocji. Dobrze wie, że na wyobraźnię widza często najbardziej oddziałuje to, co poza kadrem. Żeby wywołać niepokój, nie jest potrzebna przemoc. Wystarczy blizna.
Mariusz Mikliński, Aktivist 5A!

W efekcie dostajemy wyrazi­sty film, o którym trudno zapomnieć – powiew świeżości w hiszpańskim kinie, kojarzonym głównie z pstrokacizną i emocjami zbliżonymi do melodramatu.
Karolina Rospondek, Hiro

Hiszpan wyreżyserował film zaskakujący i niepokojący, korzystając z reguł kina noir. Warto zwrócić uwagę na znakomitą rolę Bàrbary Lennie i niezwykle precyzyjny scenariusz. Nie ma w nim miejsca na łatwe rozwiązania. (…) Oglądałem tę historię z zapartym tchem, zastanawiając się, jaki będzie jej finał i co siedzi w głowach bohaterów. To wstrząsająca filmowa układanka, traktująca o tym, że w życiu nie zawsze wszystkie puzzle do siebie pasują. 
Michał Hernes, T-Mobile Trendy

Dlatego, kiedy powiem, że „Magical Girl” jest pełne pustki, nie będzie to krytyką, a pochlebstwem w świecie pełnym nadmiaru. W świecie, w którym jest wszystkiego tak dużo, że potrzebnego coraz mniej.
Bernardetta Trusewicz, 34 Magazine

OPIS FILMU
„Magical Girl” to skonstruowana jak łamigłówka opowieść, wciągająca widza do gry i do samego końca trzymająca w napięciu. Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis – bezrobotny nauczyciel literatury – postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem…