Aktualności

forushande

Nowy film Asghara Farhadiego dołącza do Konkursu Głównego MFF Cannes 2016

22 kwietnia ogłoszono dodatkowy tytuł, który dołączył do Konkursu Głównego tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes. Jest to najnowszy film, nagrodzonego Oscarem za „Rozstanie”,  Asghara Farhadiego – „Forushande”. 

Wśród 21 tytułów, które trafiły do Konkursu Głównego 69. MFF Cannes znalazły się najnowsze filmy Pedro Almodovara, Nicolasa Windig Refna, Cristiana Mungiu, Andrei Arnold, Bruno Dumonta, Park Chan-wooka i Christi Puiu. Jim Jarmusch w tym roku zaprezentuje w Cannes aż dwa premierowe filmy: fabułę „Paterson” z Adamem Driverem (Konkurs Główny) oraz „Gimme Danger”, dokument o Iggym Popie i the Stooges. 

Dystrybutorem wszystkich wymienionych tytułów w Polsce jest Gutek Film.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 11-22 maja 2016. O nagrodach zadecyduje jury pod przewodnictwem reżysera George’a Millera, twórcy serii „Mad Max”. 

„Forushande”

reż. Asghar Farhadi, Iran, Francja

Najnowszy film w reżyserii twórcy nagrodzonego Oscarem „Rozstania” i wyróżnionej w Cannes „Przeszłości”. Rozgrywający się we współczesnym Teheranie thriller psychologiczny. Przeprowadzony w biały dzień atak na młodą kobietę rozpoczyna prywatne śledztwo jej męża. Mężczyzna za wszelka cenę usiłuje dotrzeć do agresora – bez pomocy policji, poza prawem – by poznać motywy jego działania.

W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnego. | Asghar Farhadi

Poza tym w programie Festiwalu w Cannes i katalogu Gutek Film:

„Julieta”
reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania

„Neon Demon” (The Neon Demon)
reż. Nicolas Winding Refn, USA, Francja, Dania

„Uroczystość” (Bacalaureat)
reż. Cristian Mungiu, Rumunia

„Sieranevada”
reż. Christi Puiu, Rumunia

„Slack Bay” (Ma Loute)
reż. Bruno Dumont, Francja, Niemcy

„Służąca” (The Handmaiden)
reż. Park Chan-wook, Korea Płd.

„American Honey”
reż. Andrea Arnold, USA, Wielka Brytania

„Paterson”
reż. Jim Jarmusch, USA

„Gimme Danger”
reż. Jim Jarmusch, USA