Aktualności

tonierdmann_plakatb1

Nominowany do Oscara „Toni Erdmann” Maren Ade od dziś w kinach!

Najlepszy europejski film roku, najśmieszniejsza komedia ostatnich miesięcy, przebój zeszłorocznego festiwalu w Cannes, nominowany do Oscara ulubieniec krytyków i widzów – „Toni Erdmann” od dziś w kinach! 

Tego filmu nie możecie przegapić!

Prawdopodobnie na żadnym filmie w tym roku nie będziecie się śmiać tak głośno. Ten film zasługuje na każdą nagrodę. Rewelacja.
☛ Łukasz Knap, Wirtualna Polska 9/10

Kinowy fenomen, obsypane nagrodami arcydzieło, niemożliwe właściwie do zakwalifikowania. Coś pomiędzy tragikomedią a dramatem obyczajowym. 
☛ Małgorzata Sadowska, Newsweek

Mimo swojego blisko trzygodzinnego czasu trwania, wcale się nie dłuży. Wręcz przeciwnie – bohaterowie są tak wyraziści, a przedstawione sytuacje tak ciekawe, że seans upływa w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.
☛ Michał Kaczoń, film.com.pl 8/10

Film Ade bawi do łez i chwyta za gardło jednocześnie. Wybitne kino. Lektura obowiązkowa.
☛ Anna Tatarska, Co Jest Grane 24 ****** 

Wspina się na wyżyny europejskiego kina. Fabuła poprowadzona została z takim wyczuciem, że można myśleć, iż „Toniego Erdmanna” nakręcił ktoś z wieloletnim stażem reżyserskim.
   ☛ Anna Fiałkowska, KulturaOnline.pl

Niesamowicie zabawny, a jednocześnie gorzki i szczery do bólu wykład o relacjach z rodziną.
   ☛ Patrycja Chuszcz, Reflektor 6/6

Dzieło niemieckiej reżyserki warto obejrzeć choćby po to, by przekonać się, jak wiele potencjału dramaturgicznego można wycisnąć z zapomnianej piosenki Whitney Houston, bułgarskiej sztuki ludowej czy ciasteczka potraktowanego na prawach osobliwego afrodyzjaku.
   ☛ Piotr Czerkawski, Dziennik Gazeta Prawna ******

Świetnie rozpisana intryga zapewniająca nam wyborną rozrywkę na najbliższe prawie trzy godziny.
☛ Maja Jankowska, MoviesRoom.pl

Nominowany do Oscara film Maren Ade jest wart każdej minuty. Zabawna historia o córce i dość ekscentrycznym ojcu jest nie tylko zabawna, ale prawdziwa i wzruszająca na poziomie czysto ludzkich emocji.
   ☛ Martyna Olszowska, Interia.pl 8/10