Aktualności

Neon Demon_1

„Neon Demon”, „Julieta” oraz „Służąca” w programie 16. edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

21 lipca rusza 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, podczas której zostanie pokazanych ok. 200 pełnometrażowych filmów. W miniony weekend organizatorzy festiwalu ogłosili pierwsze tytuły, które znajdą się w programie imprezy. Wśród wymienionych filmów znajdują się 3 z katalogu Gutek Film, które przyjadą prosto z Konkursu Głównego festiwalu w Cannes i we Wrocławiu będą miały swoje polskie premiery.

Pierwszego dnia festiwalu, tuż przed premierą kinową, widzowie będą mogli zobaczyć najnowszy film Nicolasa Windinga Refna „Neon Demon” z Elle Fanning, Keanu Reevesem oraz Jeną Malone w rolach głównych. Film w kinach od 22 lipca. 

Swoją polską premierę na festiwalu będzie miał również nowy film Pedro Almodovara „Julieta”, którym hiszpański reżyser wraca do kobiecego wszechświata z jego najbardziej znanych dzieł: „Porozmawiaj z nią” i „Volver”. Tym razem inspiracją dla scenariusza są opowiadania kanadyjskiej noblistki Alice Munro. Film w kinach od 9 września. 

Literackie inspiracje przyświecają również nowemu filmowi twórcy „Oldboya” Park Chan-wookowi. Jego „Służąca” to luźna adaptacja powieści Sarah Waters „Złodziejka”, której akcję reżyser przeniósł z wiktoriańskiej Anglii do okupowanej przez Japonię Korei lat 30. XX wieku.

Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 6 lipca 2016 roku. 

 

„Neon Demon” (The Neon Demon )
reż. Nicolas Winding Refn
USA, Francja, Dania

W kinach od 22 lipca 2016

Jesteś piękna i masz w sobie „to coś”, za czym szaleją mężczyźni i czego zazdroszczą ci kobiety. Przyjeżdżasz do neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. W Los Angeles poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany, i dziewczyny, które chcą się z tobą przyjaźnić. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to piękny sen? A może wstęp do prawdziwego koszmaru?

„Neon Demon”, najnowszy film twórcy „Drive”, to olśniewająco zrealizowana, pulsująca muzyką i pełna ironii opowieść o prawdziwym pięknie, które jest zabójczo niebezpieczne. Nowy film Nicolasa Windiga Refna, z odważnymi rolami Elle Fanning i Keanu Reevesa, to hipnotyczny thriller dla dorosłych, przypominający klimatem „Mulholland Drive”.

Julieta_1

„Julieta”
reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania

W kinach od 9 września 2016

Trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych, i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro, w reżyserii twórcy „Porozmawiaj z nią” i „Volver”.

Odkąd przeczytałem „Uciekinierkę”, myślałem o zaadaptowaniu opowiadań Alice Munro na potrzeby kina. „Julieta” to mój powrót do kobiecego wszechświata. | Pedro Almodóvar

handmaiden

„Służąca” (The Handmaiden )
reż. Park Chan-wook, Korea Płd.

Adaptacja bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” w reżyserii twórcy nagrodzonego Grand Prix festiwalu w Cannes „Old Boya”.

Lata 30-te XX wieku, okupowana przez Japonię Korea. Arystokratka, która odziedziczyła fortunę, oszust, który zrobi wszystko by ją poślubić, i wynajęta przez niego młoda złodziejka, która ma zaskarbić sobie względy milionerki i stać się jej powiernicą. Opowieść o trójkącie miłosnym i wyrafinowanej zemście.