Aktualności

natalie-z-tomerem

Natalie Portman wielbicielką Ohada Naharina i stylu GaGa. Zobacz fragment „Mr. Gaga”: w kinach od 10 marca

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny”, opowiadający o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company, człowieku który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego. 

Naharin jest twórcą GaGa, niezwykłego języka ruchowego, który jest zarazem filozofią pracy z ciałem, kompleksowym treningiem dla tancerzy, a także formą aktywności fizycznej, którą mogą uprawiać osoby niezwiązane profesjonalnie z ruchem i tańcem. Wielką fanką GaGa jest Natalie Portman, która odkryła go podczas przygotowań do roli w „Czarnym łabędziu” Darrena Aronofsky’ego, za którą zdobyła aktorskiego Oscara. Wielokrotnie będąc w Izraelu Portman niezauważona pojawiała się na lekcjach GaGa, by później pod okiem Naharina intensywnie trenować. Choreograf wspierał ją i doradzał w przygotowaniach do roli w „Czarnym łabędziu”, podkreślając wagę znajdowania przyjemności w bólu, z którym taniec profesjonalny często się wiąże. Portman przyznaje, że spotkanie z Naharinem to niepowtarzalne i niezwykle rozwijające doświadczenie.

Zachęcamy do obejrzenia fragmentu filmu „Mr. Gaga”, w którym Natalie Portman opowiada o swoich doświadczeniach z GaGa i jego leczniczych właściwościach, szeroko komentowanych w świecie tańca.

„Mr. Gaga” w kinach

od 10 marca 2017