Aktualności

syn-szawla-dvd-3d

Nagrodzony Oscarem „Syn Szawła” na DVD od 21 października

Od 21 października laureat Oscara, film „Syn Szawła” w reż. László Nemesa będzie dostępny na DVD w cenie 29,99 zł. Do 30 października będzie można go zakupić poprzez sklep online Gutek Film w promocyjnej cenie 24,99 zł.

OPIS FILMU

Oscar 2016 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Złoty Glob 2016 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Grand Prix Festiwalu Cannes 2015.

Rok 1944, obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Debiut 38-letniego László Nemesa – nagrodzony m.in. Grand Prix w Cannes, Oscarem i Złotym Globem – przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne.

„Syn Szawła” to perfekcyjny i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina.

Film dostępny od 21 października w sieciach Empik, Media Markt, Saturn, Matras oraz Azymut (dostępny w ograniczonej ilości punktów), a także w sklepach internetowych empik.com oraz DVDmax.pl.

Film na DVD w oryginalnej wersji językowej (węgierski, jidysz, niemiecki, polski) z polskimi napisami, polskim lektorem oraz napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją w języku polskim.

Czas trwania: 107 min.
Region: 2
Dźwięk: DD 5.1