Aktualności

klient_cover_300_full

Mistrzowski thriller i zdobywca Oscara: „Klient” od 15 listopada na DVD

„Klient”, mistrzowski thriller Asghara Farhadiego, jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, od jutra dostępny na DVD wraz z tygodnikiem Polityka, zaś od 23 listopada w szerokiej dystrybucji. Cena płyty 29,99 zł. 

Od 23 listopada film również dostępny w sklepie online Gutek Film w promocyjnej cenie 24,99 zł. 

OPIS FILMU

Asghar Farhadi, twórca oscarowego „Rozstania” i jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym.

„Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Przeprowadzony w biały dzień atak na młodą kobietę rozpoczyna prywatne śledztwo jej męża. Mężczyzna za wszelką cenę usiłuje odnaleźć agresora – bez pomocy policji, poza prawem – by zrozumieć motyw jego działania. Narastające w nim pragnienie zemsty i obsesja dotarcia do prawy uruchomią serię wypadków, które na zawsze odmienią relację między małżonkami.

Film dostępny od 23 listopada w sieciach Empik, Media Markt, Saturn, Matras oraz Azymut (dostępny w ograniczonej ilości punktów), a także w sklepach internetowych empik.com oraz DVDmax.pl.

Film na DVD w oryginalnej wersji językowej (farsi) z polskim lektorem i polskimi napisami.

Czas trwania: 125 min.
Region: 2
Dźwięk: DD 5.1