opis filmu

Milczenie

Szukali człowieka, odkryli tajemnicę

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

ZOBACZ ZWIASTUN

GŁOSy PRASY

Najmocniejszy film w karierze twórcy
"Wilka z Wall Street" i "Infiltracji"

TIME OUT

GŁOSy PRASY

Oparta na faktach mistrzowska opowieść
na miarę naszych czasów

LA TIMES

GŁOSy PRASY

Scorsese osiągnął tu poziom najlepszych filmów Bergmana, czy Carla Theodora Dreyera, artystów, którzy w religii widzieli pole konfliktu. Poważne dzieło o wierze i prześladowaniach.
Bardzo potrzebowaliśmy takiego filmu.

Time Out New York

GŁOSy PRASY

Niezwykle poruszający i prowokujący do myślenia.
Ciężko się z tego filmu otrząsnąć.

Screen International

GŁOSy PRASY

„Milczenie” to film,
który trzeba zobaczyć niezależnie od tego,
czy wierzy się w Boga, czy nie.
Przemówi do każdego.

Time

GŁOSy PRASY

Piękny,
ambitny,
satysfakcjonujący.

Empire

GŁOSy PRASY

To jeden z najpiękniej zrobionych
i skomponowanych filmów Scorsese.

The Village Voice

GŁOSy PRASY

Fascynujące spojrzenie
na wiarę we wszelkich jej przejawach.

Indiewire

zobacz

ZWIASTUN

zobacz

Galerię Zdjęć

KUP BILET NA FILM