Aktualności

AMY-Ronson

Mark Ronson, producent albumu „Back to Black” Amy Winehouse, w ten weekend w Warszawie jako gwiazda Orange Warsaw Festival

Angielski muzyk i wokalista, autor tanecznych przebojów („Uptown Funk”), laureat nagród Grammy, producent płyt Amy Winehouse, Adele i Lany del Ray, DJ nowojorskiej sceny klubowej – Mark Ronson wystąpi w sobotę, 13 czerwca, na Służewcu w ramach Orange Warsaw Festival na głównej scenie imprezy. 

Zaczynał swoją karierę jako DJ w nowojorskich klubach. Komercyjny sukces przyniósł mu jego drugi solowy album, wydany w 2007 roku „Version”, za który otrzymał BRIT Award 2008 dla Najlepszego Brytyjskiego Artysty Solowego. Na płycie pojawiła się gościnnie m.in. Amy Winehouse, która użyczyła swojego wokalu w piosence „Valerie”. Utwór otrzymał nominację do BRIT Award 2008 w kategorii Najlepszego Singla. 

Cała jego kariera była bogata w kolaboracje, czy to na jego solowych płytach, czy też jako producenta. Współpracował z całą listą gwiazd: Adele, Robbiem Williamsem, Paulem MCartneyem, Jackiem Whitem, Kaiser Chiefs, Lilly Allen, Kasabian, Laną del Rey, Christiną Aguilerą. Jego największym sukcesem producenckim była jedna z najważniejszych płyt XXI wieku – „Back to Black” Amy Winehouse. Ronson otrzymał za ten album trzy nagrody Grammy 2008: dla Najlepszego Producenta, Najlepszej Płyty i Najlepszej Płyty Popowej. Sama Amy Winehouse dostała za ten album jeszcze 4 statuetki, w tym dla Najlepszego Nowego Artysty.

Największym solowym sukcesem Ronsona jest jego najnowszy, wydany w 2015 roku, album „Uptown Funk”, z tytułowym utworem, za który otrzymał BRIT Award 2015 dla Najlepszego Singla.

Film „Amy” o Amy Winehouse, w którym pojawia się również Mark Ronson, trafi do polskich kin 7 sierpnia.

OPIS FILMU
Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

„Amy”

w kinach od 7 sierpnia 2015