Aktualności

lenny_abrhamson_1

Lenny Abrahamson, reżyser filmu „Frank”, z wizytą w Polsce

W związku z premierą komedii „Frank”, w której główną rolę charyzmatycznego lidera zespołu muzycznego ukrywającego się pod wielką maską gra Michael Fassbender, do Polski przyjeżdża reżyser filmu, Leonard Abrahamson. Weźmie on udział w uroczystej premierze „Franka” 10 lipca w Warszawie oraz 12 lipca w pokazie w Krakowie w ramach DKFu Rozpięci, podczas których spotka się z publicznością i opowie o współpracy ze sławnym aktorem, o prawdziwym właścicielu papierowej głowy oraz o swoich związkach z Polską i Krakowem.

Pokazy filmu „Frank” z udziałem reżysera:

10 lipca, czwartek, godz. 20:30, Kino Muranów w Warszawie

12 lipca, sobota, godz. 20:00, Kino Agrafka w Krakowie

Lenny Abrahamson to irlandzki reżyser filmowy i telewizyjny, znany z filmów „Adam & Paul”, „Stacja benzynowa” oraz „What Richard Did”. Wszystkie pokazywane były na międzynarodowych festiwalach filmowych (Cannes, Berlin, Toronto, Busan, Sztokholm, Sofia), nagrodzone zostały IFTA (irlandzką nagrodą filmową) dla Najlepszego Filmu oraz odniosły kasowy sukces w Irlandii. „Frank”, pokazywany premierowo na tegorocznym festiwalu w Sundance, to jego najnowszy film. Abrahamson jest również autorem wielu spotów reklamowych, w tym dla Carlsberga.

Mieszka w Dublinie, ma polską żonę Monikę, dwójkę dzieci, oraz mówi trochę po polsku.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który Lenny Abrahamson nagrał specjalnie dla polskich widzów w związku z premierą „Franka”, prosto ze swojej dublińskiej kuchni.

„Frank” w kinach od 11 lipca 2014