Aktualności

ksiezyc-jowisz_b1_nologo

„Księżyc Jowisza” Mundruczó zbiera kolejne nagrody. Film w polskich kinach od 26 stycznia

Prezentujemy polski plakat do „Księżyca Jowisza”, najnowszego filmu Kornela Mundruczó, będącego unikalnym połączeniem trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. To siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga” i „Delty”, a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. To opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Film miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Od tamtej pory wędruje po festiwalach zbierając laury, wśród nich również główną nagrodę oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

„Księżyc Jowisza” miał swoją polską premierę na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. W najbliższych miesiącach zostanie pokazany na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy (11-18 listopada) oraz na 22. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi (23 listopada – 2 grudnia).  

jowisz_nagrody

OPIS FILMU

„Księżyc Jowisza”, najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Otrzymał również główną nagrodę oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

„Księżyc Jowisza” to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga” i „Delty”, a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. Opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

„Księżyc Jowisza” w kinach

od 26 stycznia 2018