Aktualności

silence

Krytycy przerywają „Milczenie” – pierwsze reakcje na epicki dramat Martina Scorsese

Amerykańscy krytycy jako pierwsi przerwali „Milczenie”. Wraz z premierą filmu w Watykanie na Twitterze pojawiły się pierwsze opinie o filmie. Prawie wszyscy są zgodni: warto było czekać trzy dekady na epicki dramat Scorsese.

Na pierwsze oficjalne recenzje trzeba będzie poczekać jeszcze kilka dni w związku z obowiązującym embargo. Jednak krytycy z New York Magazine, The Village Voice, Variety, RogerEbert.com i Indiewire nie wytrzymali i podzielili się emocjami na Twitterze. Oto niektóre z głosów.

Widziałem dziś Milczenie dwa razy. Za pierwszym byłem całkowicie pochłonięty i poruszony. Za drugim płakałem. Jedno z największych dzieł Scorsese.
☛ Bilge Ebiri, The Village Voice

Widziałem właśnie Milczenie i potrzebuję natychmiast kilku drinków.
☛ Matt Zoller Seitz, New York Magazine

To jeden z najpiękniej zrobionych i skomponowanych filmów Scorsese. Teraz jeszcze bardziej cenię Liama Neesona.
☛ Bilge Ebiri, The Village Voice

Fascynujące spojrzenie na wiarę we wszelkich jej przejawach.
☛ David Ehrlich, Indiewire

Milczenie jest oszałamiającym filmem. Zasługuje na porównania do arcydzieł Bergmana. Poważne dzieło o wierze i prześladowaniach.
☛ Joshua Rothkopf, Time Out New York

Milczenie – piękne i prosto od serca.
☛ Drew McWeeny, LAFCA

Czyżby oscarowe szanse La La Land zostały właśnie zagrożone?
☛ Kristopher Tapley, Variety

„Milczenie” to epicka produkcja w reżyserii Martina Scorsese, nad którą twórca „Taksówkarza” i „Wilka z Wall Street” pracował prawie trzy dekady, z udziałem Liama Neesona, Andrew Garfielda i Adama Drivera. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji, dwóch religii, dwóch światów.

XVII wiek, czasy bezwzględnej walki szogunatu z chrześcijaństwem. Dwaj młodzi misjonarze (Garfield i Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza (Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.

„Milczenie” to jeden z faworytów tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W Polsce premiera „Milczenia” będzie miała miejsce 17 lutego 2017 roku. Dystrybutorem jest Gutek Film.