Aktualności

i-tak-cie-kocham_zyrafa

Komedia romantyczna „I tak cię kocham” otworzy 8. American Film Festival we Wrocławiu. Film w kinach od 5 stycznia 2018!

24 października otworzy 8. American Film Festival, a 5 stycznia 2018 trafi na polskie ekrany przebój amerykańskich kin „I tak cię kocham” (The Big Sick) w reż. Michaela Showaltera – romantyczna komedia producenta takich przebojów, jak „40-letni prawiczek”, „Druhny” czy „Wykolejona”. Zaskakująca, śmieszna, a do tego doskonale przyjęta nie tylko przez widzów, ale i światową krytykę.

Zobaczymy tu znanego z serialu „Dolina Krzemowa” Kumaila Nanjianiego – jednocześnie współscenarzystę tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie ‚dziewczyny z sąsiedztwa’ stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” Holly Hunter. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje, także w kategorii najlepszy film.

„I tak cię kocham” to oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Przekroczenia granic strzec będą zdeterminowani rodzice ukochanej, na drodze szczęściu staną również oczekiwania rodziny Kumaila. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła.

Film opowiada prawdziwą historię miłości wystawionej na ogromną próbę. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć szczęście zakochanych, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze. „I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

„I tak cię kocham” ma wielkie serce i udowadnia, że nadal można nakręcić świeżą, zaskakującą i przy tym niezwykle śmieszną komedię romantyczną. ☛ Indiewire

„I tak cię kocham” w kinach

od 5 stycznia 2018