„Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.


W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego, brutalnego.
- Asghar Farhadi -


GŁOSY PRASY

Wielka to sztuka. Stąd nie mam oporów,
by nazwać ten film absolutnym arcydziełem.

- Łukasz Adamski, wPolityce.pl -

Kino przebiegłe i piekielnie inteligentne.

- Maciej Niedźwiedzki, Film.org.pl -

O laureacie Oscara za „Rozstanie”, Irańczyku Asgharze Farhadim, mówi się często,
że umiejętności narracyjne odziedziczył po największych mistrzach dreszczowca,
z Hitchcockiem na czele.

- Michał Walkiewicz, Filmweb-

Farhadi do perfekcji opanował formułę egzystencjalnego thrillera,
w którym odsłania stopniowo kolejne tropy.

- Joanna Kończak, Filmaster -

KUP BILET NA FILM

Copyright © | Gutek Film Sp. z o.o., Al. Wojska Polskiego 41 lok. 43, 01-503 Warszawa