Aktualności

Z jednej krwi B1

Jednocześnie w kinach i na VoD od 10 kwietnia – wybierz, jak obejrzysz film „Z jednej krwi”

Już 10 kwietnia odbędzie się premiera jednego z najlepiej ocenionych przez światową krytykę francuskich filmów 2014 roku, błyskotliwie łączącego konwencję thrillera z poetyką filmu dokumentalnego. „Z jednej krwi” – bo o nim mowa – pojawi się w wybranych kinach studyjnych oraz równolegle na platformie VoD.pl.

Zobacz film na wielkim ekranie, a jeśli twoje lokalne kino nie ma go w repertuarze – nic straconego! Będziesz mógł go obejrzeć w domowym zaciszu na platformie VoD.pl.

OPIS FILMU

“Z jednej krwi” to pokazywany na festiwalu w Cannes i nagrodzony w Turynie, jeden z najlepiej ocenionych przez światową krytykę francuskich filmów 2014 roku.

18-letni Jason Dorkel należy do żyjącej na uboczu, francuskiej społeczności wędrowców. Zbliża się dzień jego chrztu, gdy po wieloletniej odsiadce wychodzi z więzienia Fred – jego starszy brat – wywracając świat Jasona do góry nogami. Razem bracia Dorkel wyruszają na wyprawę, by dokonać ostatniego skoku, którego stawką będzie drogocenny ładunek.

„Z jednej krwi” to nowocześnie opowiedziana, wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść, błyskotliwie łącząca konwencję thrillera z poetyką filmu dokumentalnego.