Aktualności

PRIDE

Jeden z prawdziwych bohaterów filmu „Dumni i wściekli” 23 lutego z wizytą w Polsce!

23 lutego (poniedziałek) przyleci do Warszawy Gethin Roberts, Walijczyk, właściciel księgarni, były członek LGSM (Lesbians and Gays Support the Miners), jeden z prawdziwych bohaterów wydarzeń przedstawionych w filmie „Dumni i wściekli”, w którego postać wcielił się Andrew Scott.

23 lutego o godz. 19:00 w Multikino Złote Tarasy w Warszawie odbędzie się pokaz filmu „Dumni i wściekli”, a następnie spotkanie Grażyny Torbickiej w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikino”. Jej gośćmi będą:
- Gethin Roberts – były członek LGSM (Lesbians and Gays Support the Miners), Walijczyk, właściciel księgarni, w filmie zagrany przez Andrew Scotta
- Paul Newbery – mieszkający w Polsce Walijczyk, który w 1984 roku – kiedy był studentem w Anglii – zaangażował się we wsparcie dla strajkujących górników. Ta walka zmieniła go na zawsze.

Dziennikarzy zainteresowanych wywiadem prosimy o kontakt.

23 lutego o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino odbędzie się specjalny przedpremierowy pokaz brytyjskiej komedii „Dumni i wściekli w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie”. Kina sieci Multikino w których odbędzie się pokaz: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł
Normalny (poza Warszawą): 21 zł
Ulgowy (Warszawa): 19 zł
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

KUP BILETY

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

„Dumni i wściekli”

w kinach

od 6 marca 2015