Aktualności

CA0_0126

Gutek Film dystrybutorem filmu „Carol” – film w kinach od 4 marca.

4 marca do kin trafi film „Carol” Todda Haynesa, „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian). Na ogłoszonej wczoraj liście nominacji oscarowych „Carol” pojawiła się aż 6 razy, w tym w kategorii za Najlepszy Scenariusz Adaptowany. Nominowane zostały także Cate Blanchett i Rooney Mara, odpowiednio za role pierwszo- i drugoplanową. 

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmin”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes, gdzie Rooney Mara otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Film otrzymał w tym roku pięć nominacji do Złotych Globów, a także rekordową liczbę nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA. 

Ten film opowiada o dwóch bardzo różnych kobietach, które zauważają się i podążają w swoją stronę, aż do chwili, kiedy już bardziej nie można się do siebie zbliżyć. Todd Haynes

Film do kin wprowadzi firma Gutek Film, w porozumieniu z VUE Movie oraz HanWay Films. 

„Carol” w kinach od 4 marca