Aktualności

podwojny-kochanek_rez-francois-ozon_jeremie-renier_marine-vacth

Filmy Gutek Film w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes: Haneke, Ozon, Akin, Mundruczó

W środę, 17 maja, rozpocznie się 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Wśród 19 tytułów, które trafiły do Konkursu Głównego tegorocznej edycji imprezy znalazły się najnowsze filmy Michaela Hanekego, François Ozona, Fatiha Akina oraz Kornéla Mundruczó.

Ich dystrybutorem w Polsce jest Gutek Film.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 17-28 maja 2017. O nagrodach zadecyduje jury pod przewodnictwem hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara, a w jego składzie zasiądą m.in. aktorka Jessica Chastain oraz reżyserzy: Maren Ade („Toni Erdmann”), Park Chan-wook („Służąca”) oraz Paolo Sorrentino („Młodość”).

happy-end_rez-michael-haneke_isabelle-huppert_jean-louis-trintignant_mathieu-kassovitz_toby-jones

„Happy End”
reż. Michael Haneke, Francja, Niemcy, Austria 2017

Isabelle Huppert w najnowszym filmie Michaela Haneke, dwukrotnego laureata Złotej Palmy, twórcy „Miłości” i „Białej wstążki”.

Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

l-amant-double-photo-jeremie-renier-marine-vacth

„Podwójny kochanek” (L’amant double)
reż. François Ozon, Francja 2017

Thriller erotyczny twórcy „Basenu”, „8 kobiet” oraz „Młodej i pięknej”.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią lekarz również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

w-ulamku-sekundy_rez-fatih-akin_diane-kruger

„W ułamku sekundy” (Aus dem Nichts)
reż. Fatih Akin, Niemcy 2017

Diane Kruger, gwiazda „Bękartów wojny” Quentina Tarantino i „Troi” Wolfganga Petersena, w najnowszym filmie Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur” i „Na krawędzi nieba”.

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

jupiters-moon_foto

„Księżyc Jowisza” (Jupiter holdja)
reż. Kornél Mundruczó, Węgry 2017

Siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga”, a zarazem już piąte jego dzieło w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes. Opowieść z pogranicza baśni, fantastyki naukowej i kina akcji, ukazująca najbliższą przyszłość opanowanej kryzysem Europy.

Młody człowiek o imieniu Ariel zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Po wyleczeniu trafia do obozu dla uchodźców o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu uciec z obozu. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.