Filmy

Trzy małpy

Tytuł oryginalny: Üç Maymun
Tytuł angielski/międzynarodowy: Three Monkeys
Reżyser: Nuri Bilge Ceylan
Występują: Yavuz Bingolm, Hatice Aslan, Rifat Sungar
Kraj produkcji: Turcja, Włochy, Francja
Rok produkcji: 2008
Data premiery: 24 kwietnia 2009
Język oryginalny: turecki
Gatunek: dramat
Czas trwania: 119 min.


Przejmująca historia kobiety i jej rodziny rozgrywająca się w sercu współczesnego Stambułu.  Nagrodzony w Cannes, najnowszy film twórcy „Klimatów”.

Spokój pewnej rodziny rozpada się, gdy jej członkowie decydują się ukryć wielkie kłamstwo. Nieoczekiwanie, aby przetrwać razem, postanawiają ignorować prawdę: nie widzieć jej, nie słyszeć i nie mówić o niej. Ale czy udawanie „trzech małp” unieważnia istnienie prawdy?

Trzy małpy to najnowszy film Nuri Bilge Ceylana, uhonorowano za ten obraz nagrodą dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes w 2008 roku. Turecki twórca z właściwą sobie wnikliwością przygląda się bohaterom filmu, temu jak zmieniają się relacje między nimi i jak wpływa to na ich osobowości i związki ze światem zewnętrznym. W Europie turecka kultura reprezentowana jest właściwie przez dwa nazwiska: noblisty Orhana Pamuka i reżysera Nuri Bilge Ceylana. Mimo, że wiele ich różni, łączy ich światowa sława i uniwersalny styl. Trzy ostatnie filmy Ceylana – Uzak, Klimaty  i Trzy małpy – porównywane są do najlepszych dokonań Antonioniego.120 uderzeń serca

Grand Prix MFF w Cannes 2017. 6 Cezarów 2018, w tym dla Najlepszego Filmu.  
W kinach od 11 maja

Nigdy cię tu nie było

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes.  
W kinach od 13 kwietnia

Happy End

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych.    
W kinach od 16 marca

W ułamku sekundy

Złoty Glob dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2018. Diane Kruger Najlepszą aktorką MFF w Cannes 2017.
W kinach od 23 lutego

Księżyc Jowisza

Nowy film Kornéla Mundruczó, unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym.
W kinach od 26 stycznia

I tak cię kocham

Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Nominacja do Oscara® w kategorii: Najlepszy...
W kinach od 5 stycznia